Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Wto 16:07, 20 Sty 2009    Temat postu:

Kol Kowa jest mi niezmiernie niemiło że komentujewsz moje wypowiedzi nie czuję z tego powodu żadnej satysfakcji wprost przeciwnie,zatem daruj sobie w przyszlości OK
Gość
PostWysłany: Wto 14:26, 20 Sty 2009    Temat postu:

Ależ ja nie robie tego dla Ciebie.
Gość
PostWysłany: Wto 13:47, 20 Sty 2009    Temat postu:

Nie czuję satysfakcji z faktu że popierasz moją opinię, daruj sobie.
Gość
PostWysłany: Wto 11:37, 20 Sty 2009    Temat postu:

Ja coprawda też uważałem że gaz to źródło nieodnawialne ale po tym co napisał Niezależny i mając lekkie pojęcie o struktórze skorupy ziemskiej oraz procesach w niej zachodzących, a także uważając że procesy na ziemi, te naturalne a nie wywołane głupotą ludzką, są ewolucyjne, absolutnie przychylam się do zdania Niezależnego.

Kto powiedział że procesy wytwórcze ropy czy gazu trwały kiedyś rach ciach i się skończyły. Nadal w skorupie ziemskiej zachodzą procesy, ich spektakularnymi efektami wólkany z gazami wulkanicznymi, i nadal przy odpowiednim zbiegu warunków mogą obecnie powstawać nowe źródła ropy i gazu.

Pytanie tylko jak się ma prędkość tworzenia do prędkości zużywania.
Dlatego określenie tych źródeł energi jako odnawialne, w sęsie geologicznym całkowicie upawnione, w sąsie energetycznym może okazać się błędne.
Gość
PostWysłany: Nie 18:41, 18 Sty 2009    Temat postu:

Niezależny! Zwróć uwagę że pod Twoim linkiem nie ma podanych czasów odnawiania się żródeł gazu!
Ale po kolei.
Węgiel jest najpoźniej powstałą kopaliną, powstawał na przestrzeni epok, a jeszcze się tworzą jego pokłady poczynając od torfu wysokiego, niskiego, węgla brunatnego i kamiennego. Dzisiejszy węgiel kopalny powstał gdy mokradła, a na nich rosły w atmosferze dużo większych ilości od obecnych p4ocentów dwutlenku węgla. Rosły tam skrzypy i paprocie. A głowny wiek powstawania węgla kamiennego szacuje się na karbon czyli niedawno. Jakieś 500-550 milionów lat.

Z ropą jest gorzej. Leży z reguły głębiej od wegla i powstawała w środowisku beztlenowym. Storzyły go pierwsze robale, łodziki, pływające w wodzie, nawet w morzach i oceanach, opadające na dno i towrzące wielokilometrowe nawet pokłady nawet ściśnięte później przez inne osady i wylewy magmowe. A było to z reguły jakieś jeden miliard lat. Tak dzisiaj też taki proces zachodzi, ale wody nie są już tak zaludnione, i prawie nieprawdopodobne jest aby można było mówić coś tu przy odnwialności.

A z gazem.. A z gazem już nic nie wiem. Nawet skończyła mi się skala wielku Ziemi. Jeżeli jednak jest to ten opisany sposób i zależy od ruchów powłoki Ziemi, to gaz powstawałby od początków Ziemi o ile utworzyła się pierwsza skorupa Ziemi i półpłynny płaszcz oddzielający skorupę od jądra Ziemi. A to znaczy, że gaz mógł powstawać już od 3 miliardów lat.
No a o odnawialności jego nic nie wiemy bo artykuł nic nie mówi ile na jaki czas.
Ale z powyższego porównania widać, że sznase od węgla poprzez ropę do gazu na odnawianie są z czasem coraz mniejsze.
Ponadto jeżeli z czerownego nieba 4 miliardy lat temu do niebieskiego dzisiaj, które zmieniło kolor tak pomiędzy ropą a węglem, wynika , ze tego gazu (robiącego niebo czerowne - CO2) wydobywającego się z ziemi iędzy innymi przez wulkany nie mogło być aż tak dużo, czyli się tak bardzo nie odnawiał, że rośliny potrafiły przerobić go na węgiel, więc nie doczekam się nawet półmiliarda lat na kolejne częściowe odnowienie się zasobów gazu w Ziemi.
Gość
PostWysłany: Nie 15:12, 18 Sty 2009    Temat postu:

Katoliku nie jestem geologiem i nie potrafię naukowo podeprzeć tezy w artykule który przytoczyłem, po prostu przeczytałem o trafiło mi to do przekonania
Gość
PostWysłany: Nie 14:54, 18 Sty 2009    Temat postu:

Łukasz
Ja proszę o POWAŻNE dowody na odnawianie sie złóż gazu ziemnego i to nie koniecznie na terenie RP (gdzie w Polsce występują procesy wulkaniczne?).
A to co przytoczyłeś to bełkot nawiedzonego ekologa.
To prawda że jest teoria iz gaz powstał w procesach wulkanicznych ale nie udowodniono że powstaje go więcej niż zużywa ogólnoświatowy przemysł.
Gość
PostWysłany: Nie 14:49, 18 Sty 2009    Temat postu:

Zaręczam że po wznowieniu dostaw gazu z Rosji jeszcze trochę podyskutujemu i życie wróci w normalne swe koleje. Na gaz z Rosji będziemy zdani jeszcze wiele , wiele lat. Nabucco ..to muzyka przyszłości. Jak wypowiadają się eksperci to jeszcze ok.20 lat potrzeba aby wybudować i uruchomić ten kierunek dostaw.A te sondaże mówiące że jesteśmy zgodni płacić więcej za gaz byle nie z Rosji, są aktualne do czasu określenia cen gazu z innych kierunków.Wtedy mina nam napewno zrzednie , poparcie także.
1.Szukać dróg oszczędzania energii
2.Rozwijać alternatywne żródła pozyskania energii.
3.Rozwijać system magazynowania nośników energii.
Gość
PostWysłany: Nie 14:32, 18 Sty 2009    Temat postu:

Katoliku nie spierajmy się i tak gazu przez to nie przybędzie jednak w mojej przytoczonej wersji trochę dowodów jest, nie podważa ona również w całości Twojego twierdzenia gdyż wyraźnie napisano że gaz to paliwo niezupełnie organiczne NIEZUPEŁNIE to znaczy elementów organicznych nie wyklucza.
Gość
PostWysłany: Nie 14:13, 18 Sty 2009    Temat postu:

Udokumentowane? Czym?
Jakimi publikacjami naukowymi, jakimi badaniami, jaki odkryciami złóż gazu którego wcześniej nie było, lub pojawieniem sie gazu w złożach wyczerpanych?
Ja nic takiego nie widzę w Twym cytacie.
Jak dla mnie to cytujesz luźne dywagacja nieoparte niczym konkretnym, a było sporo czasu na udowodnienie tej hipotezy.

Chciałbym aby autor miał rację, ale z chciejstwa gazu nie przybędzie.
Gość
PostWysłany: Nie 13:57, 18 Sty 2009    Temat postu:

Cytujemy zatem dwa źródła jakiemu wierzyć? ja wierzę w moje Ty w swoje natomiast moje jest bardziej optymistyczne poza tym jakby bardziej udokumentowane Twoje suchy cytat.
Gość
PostWysłany: Nie 13:15, 18 Sty 2009    Temat postu:

Nieodnawialne źródła energii
Z Wikipedii
Brak wersji przejrzanej
Skocz do: nawigacji, szukaj

Nieodnawialne źródła energii to wszelkie źródła energii, które nie odnawiają się w krótkim okresie. Ich wykorzystanie jest znacznie szybsze niż uzupełnianie zasobów. Ich przeciwieństwem są odnawialne źródła energii.

Źródłami nieodnawialnymi są przede wszystkim paliwa kopalne: uran, węgiel kamienny, węgiel brunatny, torf, ropa naftowa i gaz ziemny.

Trudno jednoznacznie zaliczyć energię jądrową i termojądrową do źródeł odnawialnych bądź nieodnawialnych. Ilości uranu i toru na Ziemi są coraz mniejsze - większość jednak znajduje się w różnych skałach w bardzo niskich stężeniach - a jedynie nieliczne złoża o relatywnie dużym ich stężeniu są dziś wykorzystywane. Jeszcze większe są ilości dostępnego deuteru - w tym wypadku jednak występującego w dość wysokich stężeniach w wodzie oceanicznej. Zasoby te, jakkolwiek duże by były, nie podlegają jednak samoistnej odnowie.

Nieodnawialne źródła energii pod postacią paliw kopalnych są podstawowym źródłem energii dla przemysłu, energetyki, transportu i gospodarstw domowych. W związku z alarmującymi doniesieniami na temat wyczerpywania się zasobów paliw kopalnych (np. tzw. Peak Oil), wiele państw promuje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nieodnawialne_%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a_energii
Gość
PostWysłany: Nie 13:02, 18 Sty 2009    Temat postu:

Katoliku to nie ja napisałem ja tylko przeczytałem i przytaczam bardo proszę.
http://www.ekoswiat.com.pl/pdf/20021108.pdf
Gość
PostWysłany: Nie 12:12, 18 Sty 2009    Temat postu:

Niezależny napisał:
katolik napisał:
Nie do końca dobrym pomysłem jest korzystanie z rodzimego gazu. Zawsze to jakaś rezerwa na wypadek niemożliwości zakupu.


Katoliku absolutnie się z Tobą nie zgodzę gaz ziemny jest paliwem odnawialnym w najmniejszym stopniu paliwem organicznym.


??
Pierwsze słyszę
napisz coś więcej na ten temat.
Gość
PostWysłany: Nie 10:55, 18 Sty 2009    Temat postu:

katolik napisał:
Nie do końca dobrym pomysłem jest korzystanie z rodzimego gazu. Zawsze to jakaś rezerwa na wypadek niemożliwości zakupu.


Katoliku absolutnie się z Tobą nie zgodzę gaz ziemny jest paliwem odnawialnym w najmniejszym stopniu paliwem organicznym.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group