Forum POLITYKA 2o Strona Główna POLITYKA 2o
Twoje zdanie o...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nasze postrzeganie rzeczywistości...
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 11:58, 10 Maj 2007    Temat postu:

Weles napisał:
Podoba mi się wypowiedziane zdanie Ekora w topiku Dni Pamięci... A może czas wypracować jakąś formułę na przyszłość według której pielegnowalibyśmy naszą historię. Istotne daty , wydarzenia, czas ucieka a gubimy pewne wartości nic w tym kierunku nie robiąc....

Myślę, że to temat rzeka ale widać manipulacje, imaginacje ad. artukułowania niemal myśli wroga... ocen historii pod własne najczęsciej okaleczone podstawy historii. Gdybyśmy tak potrafili myśleć sami umiejąc odrywać się od fobii, uznawać innych za równoprawnych i równie wrażliwych jak my? Chyba coś gubimy... i często nie znajdujemy...

Jak zatem znaleźć wspólną formułe dyskusji satysfakcjonującą strony? Przez brak odpowiedzi na to pytanie straciło życie wiele milionów istnień...


Tej sprawy nie rozwiąże się poprzez podjęcie odpowiednich decyzji, powołanie nowych urzędów, przyjęcie prgoramów działania.
Sytuacja wynika bezpośrednio z cech natury ludzkiej, które są dodatkowo spotęgowane polityczną walką o władzę.

Poprawa tej sytuacji może nastapić, moim zdaniem, tylko jako wynik ogólnej stabilizacji, podniesienia kultury, ugruntowania się mechanizmów demokracji.

Dopiero w chwili, kiedy politycy przestaną wygrywać historię dla swoich celów, a rząd, pośród swoich licznych obowiązków, wspierany przez samorządy, podejmie i ten, , naród będzie mógł spokojnie i bez emocji celebrować ważne historycznie momenty.
Widzę tu duże pole dla działalności społecznej.

Pozdrawiam, Jaga
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 12:11, 10 Maj 2007    Temat postu:

Tak... Mr. Green

Charakterystyczne w naszym rozumowaniu nt. historii, zdarzeń pomijanie oczywistości , wplatanie w rozważania czynnika ludzkiego np. dobroć, przyjaźń... i inne nieokreśloności zupełnie inaczej działające w przypadku jednostki, a inaczej w tłumie , narodzie.

Kattolik w Śro 11:42, 09 Maj 2007 pisze... dyplomata Rosyjski uparcie twierdził, że Armia Czerwona była dla nas zbawieniem, że nas wyzwoliła i za to powinismy byc jej dozgonnie wdzięczni. ... Potem pisze...W zasadzie nie przymował do wiadomosci że dla nas spod jednej niewli przeszlismy w drugą

Teraz popatrzmy sobie czy bez Armii Czerwonej, bez jej udziału w 2 wś sprawa byłaby równie prosta? Armia Czerwona wyzwoliła pd.wsch. część Europy, związała znaczne siły Niemieckie, uderzyła na Japonię (chiny). Z punktu widzenia strategii była równoprawnym z Aliantami wyzwolicielem świata od faszyzmu 2 . I tu nie ma wątpliwości..., to fakty.
Więc w skrócie...nas wyzwoliła(teraz nie napadła) ... działając już nie jak w kraju wroga, ale zajętego przez wroga...
Teraz czy...za to powinismy byc jej dozgonnie wdzięczni.? Za wyzwolenie? To oczywiste... no bo jak inaczej?

I to trzeba oddzielić od... cdn historii (dalszej polityki) jako fakt. Tu nie ma wątpliwości... wyzwoliła. Dla rozjaśnienia nieco dywagacji nt. meandrów wyzwalania warto zerknąć na wyjaśnienia Ekora w poście z Śro 10:06, 09 Maj 2007 . A więc realia gdzie żołnierz własny (to obowiązuje do dziś) jest cenniejszy niż 1000 wrogich, 100 cywilów wrogich, 10 żołnierzy zaprzyjaźnionych... (cyfry umowne...).

Drugą sprawą jeszcze są takie prawidła, których dopuszcza się każdy kraj... Chce mieć wpływy. A pamiętajmy jeszcze że to czasy kiedy istniały kolonie i podobna mentalność ad. "wpływania". Podstawową zasadą zrozumienia kogoś (drugiej strony) jest najogólniej postawienie się w jego sutuacji (na ile wyobraźni starczy)... Wtedy oceny, osądy są bliższe stanu tzw. obiektywizmu.

I bardzo prawdziwe jest zdanie Jagi...Tej sprawy nie rozwiąże się poprzez podjęcie odpowiednich decyzji, powołanie nowych urzędów, przyjęcie prgoramów działania. , która w dalszych słowach określa co i jak. Trzeba też uwzględnić konieczności wspólne a więc niemal skazane na Państwowe dotacje, podtrzymywanie... (Edukacja, sport, kultura). Nie przesądzam już w jakim zakresie...., ale samo już to niektórym kojarzy się z socjalizmem. I także...Widzę tu duże pole dla działalności społecznej.

Pozdro... Partyman
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin